21 Nisan 2014 Pazartesi

Sevgi Dolu Bir Haftasonu

Çocuk büyütmek tam bir sabır işi hanımlar. Haftasonu 2 yaşında çocuğu olan kuzenimde kaldım. Uzaktan sevmekle olmuyor bu işler bunu daha iyi anladım :) Sürekli üzerinde, kendine zaman ayırmayı geçtim nefes almaya bile fırsatı kalmıyor insanın. Kendi kendine oyun oynamıyor, sürekli bir kişinin ona bakmasını oynamasını istiyor bizim bıcırık.

Çocuk yetiştirmek çok ince bir çizgi. Her dediğini yapsan şımarır, her şeye hayır dersen olmaz. Nasıl davranacağını bilemiyor insan. O hassas dengeyi kurabilmek büyük marifet bence. Tatlı-sert olabilmek lazım çocuklara.  Tabi ilk çocuktan sonraki çocuklarda anne-babalar daha rahat oluyordur ama ilk çocuklarda tecrübesiz olunduğu için daha tedirgin olunuyor. Mesela ben çocuğumu çok rahat büyütemeyecekmişim gibi hissediyorum. Çocuklar özgürce koşarken, düşecekler diye içimden bir şeyler kopuyor sanki :) Bazı anne aman mikrop kapmasın, emziği temiz mi, altı kirlendi mi diye hijyen hastası olurken, bazısı da amaan bir şey olmaz diyerek oldukça geniş oluyor. Abartmamak koşuluyla rahat ve doğal büyütmek en güzeli, tabi başarabilene :) Çocuklar her şeyi unutturuyor insana. Onların bir gülümsemesi, masum gözleri herşeye bedel. Bizimki ilk defa bu görüşümde bana "abla" dedi. Daha doğrusu ben lavabodayken bana seslenip "Abaaa hadi del" diye seslendi. kurban olurum len sana :) Zamanı geldiğinde Allah hepimize anne-baba olma duygusunu yaşatır inşallah...

Çocukla Avm gezmek de tam bir işkenceymiş. Uykusu gelir, karnı acıkır, oyun alanına gitmek ister. Her şeyi ona göre ayarlamak zorunda kalıyorsun. Aah ah bir bakıma özgürlük elden gidiyor cancağzım. Neyse ben yine de bir şeyler alabildim.
Şu çiçekli güzellikler beni benden aldı. Şimdi bu bluzün altına ne renk pantolon gider onu düşünüyorum. Fuşya çok güzel gider ama benim için fazla iddialı ve sıradışı. Ne yazık ki bazı çizgilerin dışına pek çıkamıyorum kıyafette. Mesela desenli pantolonları beğensem de almaya niyetlenemiyorum. Bazı arkadaşlar çok güzel kombinler yapıyor. Benim hiç kombinleme becerim yok. Kardeşim bu konuda çok başarılıdır. Bir bütün olarak parçaları birbirine uydurur ve ne yapar eder bir yerden bir havalılık katar kendisine :)

Üsttekiler dışında ayakkabı ve etek aldım. Ayakkabıları eteklerle de pantolonlarla da giyebilirim. Çok rahat, ayağı tamamen sarıyor. Yazın rahat ederim diye düşünüyorum. Farklı model ve renk alternatifleri vardı. Bu tarz bir şey düşünenler için Deichmann'dan aldım.Evimden bir köşeyle kapanışı yapayım, evdeki bütün çiçekleri bir köşeye topladım, baharın da gelişiyle onlara bakıp duruyorum. İçim pozitif enerjiyle doluyor..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder