5 Aralık 2013 Perşembe

Çeyiz Alışverişi (Tekstil Ürünleri)

Bir çeyiz hazırlığı yazımla daha karşınızdayım. Bu sefer çeyizdeki tekstil ürünlerinden bahsetmek istiyorum. 
1-Bornozla başlayayım; bornoz takımımızı Taç'tan aldık. Kalitesi güzel ama ipliklerinin birkaç yerinde atma oldu. Misafir havlu takımım da Taç. Hepsini Eminönü'den almıştık.

2- Pike; annem ve eşimin annesinin yaptıkları/yaptırdıkları haricinde 1 çift kişilik, 1 tek kişilik pike takımı aldım. Çift kişilik olan Sarev'den, tek kişilik olan da Days in Colours. Sarev'den çok memnunum kumaşı yumuşaklığı 10 numara. Days in colours daha orta kalitede bir ürün ama puantiyeli puantiyeli çok sempatik geliyor bana :)

3- Battaniye; çift kişilik olarak Sarev'in bu  pembe modelini almıştım. Yorgan yeterli olduğu için bu battaniyeyi henüz kullanamadım ama yumuşaklığı çok güzel.
Tek kişilik 2 tane battaniyem var, ikisi de English Home. Biri mavi, diğeri mürdüm/bordo arası bir renkte. Mavi olan tv izlerken hep üstümde, çok severek kullanıyorum. Mürdüm rengi olanı daha kullanmadım. Bende battaniye kültürü yok mudur anlayamadım. Otururken dizlerimin üstüne örtmeyi çok seviyorum ama yatarken yorganın üstüne gerek olmuyor, e sadece battaniyeyi örtsek o zaman da ince olur. Ne zaman nasıl kullanacağız biz bu battaniyeleri? :)

4-Yorgan; ben silikon yorgan severim, böyle pufidik pufidik olacak ama English Home'dan aldığımız silikon yorgan o kadar ince ki... Kış günü onunla ısınmak imkansız. Annemden almak istemediğim, ısrarı sonucu "Hadi 1 tane alayım" dediğim yorganı kullanıyoruz sürekli. Gerçek pamuk ve inanılmaz güzel ısıtıyor :) Hal böyle olunca aldığım diğer 2 yorganı da kullanmıyorum. Biri patchwork desenine vurulup aldığım Laguna marka yorgan, diğeri de Özdilek silikon yorgan. Onlar da şimdilik bazanın daimi bekçileri arasında arada bir yatılı misafire bir görünüyorlar :) 
5-Havlu; Özdilek'ten vazgeçmeyin diyorum başka da bir şey demiyorum, bende olan modellerden bazıları...6-Nevresim takımlarım; Sarev, Soley ve Özdilek. Üç markayı da 1 yıldır kullanıyorum solma,renk atma gibi birşeyle karşılaşmadım. Kumaş olarak Özdilek ve Soley'inkini daha çok beğeniyorum. Fotoğraflarını bulamadığım için ekleyemiyorum :( Geçtiğimiz günlerde siparişini verdiğim şehir temalı nevresim de elime ulaştı. Markası Gold Case, bu markayı alışveriş sitelerinde görüyor, ancak kalitesini bilmediğim için almaya cesaret edemiyordum. En sonunda aldım neyse ki kötü değilmiş, renkleri oldukça canlı ve güzel görünüyor. Kumaşı kullandığım diğer markalara göre daha ince.Umarım fikir verebildiğim bir yazı olmuştur. Sormak istediğiniz birşey olursa buralardayım Sevgilerle...

2 yorum:

  1. ben özdilekten bi havlu seti almıştım şimdi üşenmesem de bi fotoğrafını çekip koysam liğme liğme oldu nerdeyse. hatta geçen gün bunu şükrü mü tırmaladı dedi düşün yani :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Taç özdilek gibi iyi markaların havluları bile böyleyse yandık vallahi :)

      Sil